ویتامین A

ویتامین A، ویتامین تامین نمو است و بافقدان آن نه تنها رشد و نمو متوقف می شود بلکه پوشش های مخاطی نیزحالت سخت و شاخی پیدا می کنند. بعلاوه ورم ملتهبه چشم، کدر شدن قرینه و پیش می آید. ویتامین A در کبد اثر اکسید شدن پروویتامین های  A که منشاء گیاهی دارند مانند کاروتن های آلفا و بتا تشکیل می شود. نوع بتاکاروتن، ۲ برابر بیشتر از فرم بتا آلفا، ایجاد ویتامین  A می کند. ویتامین A در مواد غذایی حیوانی وجود دارد. یک منبع عمده غذایی ویتامین A، کبد حیوانات بخصوص کبد بعضی از انواع ماهی ها می باشد. در گوشت، تخم مرغ، شیر، کره نیز مقادیر قابل ملاحظه ای از این ویتامین یافت می شود.
منابع گیاهی که حاوی پیش سازهای ویتامین A هستند مثل سبزی های سبز پر رنگ و تیره استفاده کنند. در بین سبزیجات و میوه جات هویج، زردآلو، آلو، هلو، گرمک، طالبی مقادیر قابل ملاحظه ای کاروتن دارند .

کاربرد:

ویتامینA ، به عنوان عامل تامین نمو در دوران حاملگی و در کودکان شیر خوار مورد استفاده قرار می گیرد و اگر با ویتامین D همراه باشد به طور غیر مستقیم، اثر جلوگیری کننده از عفونی شدن در بیماری های کودکان مانند سل  ظاهر می کند. در درمان بیماریهای چشم، پوست و به عنوان عامل التیام دهنده در پانسمان زخم ها، در علاج سوختگی ها و اولسرهای واریسی به کار می رود. در رفع اختلالات ناشی از زیاد شدن ویتامین D در بدن بدون آنکه عمل فیزیولژیکی آنرا زایل کند، موثر واقع می گردد.
ویتامین A را نباید با املاح اسیدی، اسیدها و مواد اکسیدکننده مخلوط نمود .

ساخت : چین – اسپانیا
شکل : جامد
بسته بندی :
رنگ : سفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *