سوربات پتاسیم | همه چیز درباره این ماده شیمیایی

سوربات پتاسیم

سوربات پتاسیم پتاسیم نمک از اسید سوربیک است. فرمول شیمیایی آن CH 3 CH = CH-CH = CH-CO 2 K است. این نمک سفید است که در آب (58.2٪ در 20 درجه سانتی گراد) بسیار محلول است. این ماده در درجه اول به عنوان نگهدارنده غذا استفاده می شود ( شماره E 202). سوربات پتاسیم در انواع برنامه ها از جمله غذا ، شراب و محصولات مراقبت شخصی موثر است. در حالی که اسید سوربیک به طور طبیعی در برخی از توت ها رخ می دهد ، تقریباً تمام اسید سوربیک موجود در جهان ، که سوربات پتاسیم از آن گرفته می شود ، به صورت مصنوعی تولید می شود.

سوربات پتاسیم

تولید سوربات پتاسیم

سوربات پتاسیم از طریق خنثی سازی اسید سوربیک با هیدروکسید پتاسیم به صورت صنعتی تولید می شود . اسید سوربیک پیش ماده در یک فرآیند دو مرحله ای از طریق چگالش کروتونالدهید و کتن تولید می شود .

سوربات پتاسیم استفاده می شود در

سوربات پتاسیم برای جلوگیری از کپک زدن و مخمرهای موجود در بسیاری از غذاها مانند پنیر ، شراب ، ماست ، گوشت های خشک ، سیب سیب ، میوه های کم آب ، نوشابه و نوشیدنی های میوه ای و کالاهای پخته شده استفاده می شود. در تهیه مواردی مانند شربت کیک هات کیک و میلک شیک که توسط رستوران های فست فود مانند مک دونالد سرو می شود ، استفاده می شود .

همچنین می توان آن را در لیست مواد تشکیل دهنده بسیاری از میوه های خشک یافتمحصولات علاوه بر این ، محصولات مکمل های گیاهی به طور کلی حاوی سوربات پتاسیم هستند که برای جلوگیری از کپک زدن و میکروب ها و افزایش ماندگاری عمل می کنند. این ماده در مقادیری که هیچ اثر سو ad بر سلامتی در مدت زمان کوتاه شناخته نشده باشد ، استفاده می شود. برچسب زدن این ماده نگهدارنده روی اظهارات مواد تشکیل دهنده به صورت “سوربات پتاسیم” یا “E202” است. همچنین ، در بسیاری از محصولات مراقبت شخصی برای جلوگیری از توسعه میکروارگانیسم ها برای پایداری قفسه استفاده می شود. برخی از تولیدکنندگان از این ماده نگهدارنده به عنوان جایگزین پارابن استفاده می کنند . تغذیه لوله ای سوربات پتاسیم باعث کاهش بار معده باکتری های بیماری زا می شود.

سوربات پتاسیم که به عنوان “تثبیت کننده شراب” نیز شناخته می شود ، هنگامی که به شراب اضافه می شود ، اسید سوربیک تولید می کند . دو هدف دارد. هنگامی که تخمیر فعال متوقف شد و شراب پس از پاکسازی برای آخرین بار خرد می شود ، سوربات پتاسیم باعث می شود که هر مخمر زنده مانده قادر به تکثیر نباشد. مخمرهایی که در آن لحظه زندگی می کنند می توانند تخمیر قندهای باقی مانده در CO 2 و الکل را ادامه دهند ، اما وقتی آنها می میرند ، هیچ مخمر جدیدی وجود ندارد که باعث تخمیر در آینده شود.

هنگامی که شرابی قبل از بطری شیرین می شود ، از سوربات پتاسیم برای جلوگیری از مراجعه مجدد استفاده می شود که همراه با متابیسولفیت پتاسیم استفاده می شود . در درجه اول با شرابهای شیرین استفاده می شود، شرابهای گازدار و برخی از سایدرهای سخت ، اما ممکن است به شرابهای سفره ای اضافه شود ، که در حفظ وضوح پس از جریمه کردن مشکل دارند .

برخی از کپک ها (به ویژه برخی از سویه های تریکودرما و پنیسیلیوم ) و مخمرها می توانند با دکربوکسیلاسیون ، سوبرات ها را سم زدایی کنند و تولید پروپیلن (1،3-پنتادین) کنند. پنتادین به صورت بوی معمولی نفت سفید یا نفت ظاهر می شود.

سم شناسی

سوربات پتاسیم به شکل خالص تحریک کننده پوست ، چشم و تنفس است. غلظت های 0.5٪ محرک های پوستی قابل توجهی نیستند.

به عنوان یک افزودنی غذایی ، از سوربات پتاسیم به عنوان ماده نگهدارنده در غلظت های 0.025٪ تا 0.1 (استفاده می شود (به اسید سوربیک مراجعه کنید )، که در هر وعده 100 گرم ، 25 میلی گرم تا 100 میلی گرم دریافت می کند. در ایالات متحده بیش از 0.1 درصد در کره های میوه ای ، ژله ها ، مواد نگهدارنده و محصولات مرتبط مجاز نیست. تا 0.4٪ در ترشی های کم نمک و تخمیر طبیعی مورد مطالعه قرار گرفته است و وقتی با کلرید کلسیم ترکیب شود ، 0.2٪ “ترشی با کیفیت خوب” تولید می کند. سوربات پتاسیم حدود 74٪ فعالیت ضد میکروبی اسید سوربیک را دارد. هنگامی که به عنوان اسید سوربیک محاسبه شود ، 0.3٪ در “غذای پنیر بسته سرد” مجاز است. حد بالای PH برای اثربخشی 5/6 است.

سوربات پتاسیم
یک بسته سوربات پتاسیم.

حداکثر مصرف قابل قبول روزانه برای مصرف انسان 25 میلی گرم در کیلوگرم یا 1750 میلی گرم در روز برای یک بزرگسال متوسط ​​(70 کیلوگرم) است. تحت برخی شرایط ، به ویژه در غلظت های بالا یا در صورت ترکیب با نیتریت ها ، سوربات پتاسیم فعالیت ژنوتوکسیک را در شرایط آزمایشگاهی نشان داده است. سه مطالعه انجام شده در دهه 1970 هیچ اثری سرطان زا را در موش صحرایی نشان نداد

مطالعه بیشتر: سولفات منگنز چیست

 

فایل pdf کامل تحقیق سوربات پتاسیم

PeroxyChem SDS OxyPure 50

2 دیدگاه برای “سوربات پتاسیم | همه چیز درباره این ماده شیمیایی

  1. اشتراک‌ها: سدیم استات چیست؟ همه چیز درباره استات سدیم - اروند شیمی دز

  2. اشتراک‌ها: سیتریک آبدار - اروند شیمی دز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *