تری سدیم فسفات

تری سدیم فسفات  (TSP) با فرمول شیمیایی Na3PO4 یک ترکیب شیمیائی امولسیون کننده می‌باشد،تری سدیم فسفات یک ماده قلیائی قوی با pH معادل ۱۲ است و در آب براحتی قابل حل می‌باشد.

تری سدیم فسفات

 کاربرد

به عنوان یک عامل آب نرم ، تمیز کردن عامل در آبکاری الکتریکی ، حلال رنگ در رنگرزی پارچه ، شار در ساخت افزار مینا ، افزودنی خوراکی به عنوان نگهدارنده رطوبت ، در مواد شوینده ، خمیر دندان مورد استفاده قرار می گیرد. عمده صنایع مصرف کننده این ماده شیمیایی شامل کارخانجات تولید مواد شوینده ، صنایع تصفیه آب ، صنایع غذایی ، صنایع سرامیک سازی ، معدنی ، صنایع تولید کاغذ ، صنایع سرامیک پتروشیمی و نیروگاه ها می باشد.

انواع تری سدیم فسفات (TSP)

این ماده شیمیایی در دو نوع تری سدیم فسفات صنعتی  و تری سدیم فسفات خوراکی موجود می باشد.

  • تری سدیم فسفات صنعتی  با ۱۲  مولکول آب تبلور ارائه می‌شود که در بسیاری از صنایع از جمله تصفیه آب – دیگ‌های بخار (تبخیر) – صنایع پودرهای لباس شویی و … مورد مصرف قرار می‌گیرد.
  • تری سدیم فسفات خوراکی  بصورت پودر سفید صدفی و کاملا خالص می‌باشد و این پودر کاملا خالص بسیار مناسب برای مصارف خوراکی و بهداشتی است. از تری سدیم فسفات خوراکی به عنوان نگه دارنده نیز مصرف می‌شود و در مصارف گوشت و کنسروها نیز مصرف می‌شود.

تری سدیم فسفات tsp ساندیا

نکات ایمنی

تماس با چشم:

در صورت تماس با چشم ، چشم را درحالی‌که پلک‌ها را باز نگه‌دارید و چشم را حداقل ۱۰ دقیقه زیرآب بشویید و به دکتر مراجعه نمایید.

تماس باپوست:

در صورت تماس تری سدیم فسفات با  پوست را با مقدار فراوان آب بشویید.

استنشاق:

شخص را به هوای غیر آلوده برده و او را گرم نگه‌دارید ، اگر مشکل تنفسی زیاد بود سریعت وی را به درمانگاه منتقل کنید.

خوردن:

در صورت خوردن دهان بیمار شسته و وی را مجبور به استفراغ نکنید، اگر شخص هوشیار بود به او مداری آب بدهید.

محل نگه‌داری:

در جای خشک و خنک با تهویه مناسب نگه‌داری شود و در زمان‌های طولانی در معرض رطوبت قرار نگیرد.

این ماده PH بالایی دارد ،بعد از حمل‌ونقل این ماده دست‌ها با صابون شسته شود. و در رمان حمل‌ونقل از دستکش ایمنی استفاده شود.

نوع بسته بندی:

تری سدیم فسفات در بسته های ۲۵ کیلوگرمی به فروش میرسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *