خرید و فروش بنزالکونیوم کلراید

فروش بنزالکونیوم کلراید

فروش بنزالکونیوم کلراید(BZK ، BKC ، BAK ، BAC) ، همچنین به نام آلکیلد متیل بنزیلاممونیوم کلرید ( ADBAC ) و با نام تجاری Zephiran شناخته می شود ، نوعی سورفکتانت کاتیونی است . این یک نمک آلی است که به عنوان یک ترکیب آمونیوم رباعی طبقه بندی می شود . ADBAC ها سه دسته اصلی استفاده دارند: به عنوان ماده زیست کش ، سورفاکتانت کاتیونی و عامل انتقال فاز. ADBAC ها مخلوطی هستند از کلریدهای آلکیل بنزیل دی متیل آمونیم ، که در آن گروه آلکیل دارای طول های مختلف زنجیره آلکیل به تعداد مساوی است.

حلالیت و خصوصیات فیزیکی

بسته به خلوص ، کلرید بنزالکونیوم از بی رنگ تا زرد کمرنگ (ناخالص) است. کلرید بنزالکونیوم به راحتی در اتانول و استون حل می شود . انحلال در آب کند است. محلول های آبی باید خنثی تا کمی قلیایی باشند. محلول ها هنگام لرزش کف می شوند. محلول های غلیظ دارای طعم تلخ و بوی ضعیف مانند بادام هستند.

کنسانتره های استاندارد به عنوان محلول های 50٪ و 80٪ وزنی بر وزن تولید می شوند و با نام های تجاری مانند BC50 ، BC80 ، BAC50 ، BAC80 و غیره به فروش می رسند. محلول 50٪ کاملاً آبی است ، در حالی که محلول های غلیظ تر نیاز به ترکیب اصلاح کننده های رئولوژی دارند ( الکل ها ، پلی اتیلن گلیکول ها و غیره) برای جلوگیری از افزایش ویسکوزیته یا تشکیل ژل در شرایط دمای پایین.

بنزالکونیوم

سورفاکتانت کاتیونی

کلرید بنزالکونیوم همچنین دارای خواص سورفاکتانت است ، باعث حل شدن فاز لیپیدی فیلم اشک و افزایش نفوذ دارو می شود ، و آن را به ماده ای مفید تبدیل می کند ، اما در معرض خطر ایجاد آسیب به سطح چشم است.

 • مواد شوینده و درمانی لباسشویی
 • نرم کننده های پارچه

عامل انتقال فاز

کلرید بنزالکونیوم یک رکن اصلی در تجزیه و تحلیل انتقال فاز است ، یک فناوری مهم در سنتز ترکیبات آلی ، از جمله داروها.

عوامل زیست فعال

به خصوص برای فعالیت ضد میکروبی ، کلرید بنزالکونیوم یک ماده فعال در بسیاری از محصولات مصرفی است:

محصولات دارویی مانند قطره های چشم ، گوش و بینی یا اسپری ها ، به عنوان ماده نگهدارنده
محصولات مراقبت شخصی مانند ضد عفونی کننده دست ، دستمال مرطوب مرطوب ، شامپو ، صابون ، دئودورانت و مواد آرایشی
ضد عفونی کننده های پوست و اسپری های شستشوی زخم ، مانند باکتین .
لوزی های گلو و دهان شویه ها ، به عنوان یک زیست کش
کرم های ضد اسپرم
پاک کننده کف و سطوح سخت به عنوان یک ضد عفونی کننده، مانند Lysol و Dettol اسپری ضد باکتری و دستمال مرطوب.
جلبک کش برای پاکسازی جلبک ها ، خزه ها ، گلسنگ ها از مسیرها ، کاشی های سقف ، استخرهای شنا ، سنگ تراشی و غیره
کلرید بنزالکونیوم همچنین در بسیاری از فرآیندها و محصولات غیر مصرفی از جمله به عنوان یک ماده فعال در ضد عفونی جراحی استفاده می شود. لیست جامعی از کاربردها شامل کاربردهای صنعتی است. یک مزیت کلرید بنزالکونیوم ، که توسط داروهای ضد عفونی کننده مبتنی بر اتانول یا آنتی سپتیک پراکسید هیدروژن به اشتراک گذاشته نمی شود ، این است که هنگام استفاده بر روی پوست شکسته احساس سوزش نمی کند. با این حال ، تماس طولانی مدت یا مکرر پوستی ممکن است باعث درماتیت شود.

در طی بیماری همه گیر COVID-19 ، هر از گاهی کمبود پاک کننده دستی حاوی اتانول یا ایزوپروپانول به عنوان مواد فعال وجود دارد. FDA اعلام کرده است که کلرید بنزالکونیوم به عنوان یک گزینه مناسب برای استفاده در فرمول مالش دست پرسنل مراقبت های بهداشتی واجد شرایط است. با این حال ، با اشاره به قانون FDA ، CDC اظهار می کند که گزینه پیشنهادی برای اتانول یا ایزوپروپانول به عنوان مواد فعال ندارد و می افزاید که “شواهد موجود نشان می دهد که کلرید بنزالکونیوم فعالیت قابل اعتماد کمتری نسبت به باکتری ها و ویروس های خاص نسبت به هر یک از الکلها.

پزشکی 

کلرید بنزالکونیوم یک ماده نگهدارنده است که اغلب در قطره های چشم استفاده می شود. غلظتهای معمول از 0.004٪ تا 0.01٪ است. غلظت های قوی تر می توانند حالت سوزاننده داشته باشند و به اندوتلیوم قرنیه صدمه ای جبران ناپذیر وارد کنند .

اجتناب از استفاده از محلول های کلرید بنزالکونیوم در حالی که لنزهای تماسی در محل قرار دارند ، در ادبیات بحث شده است.

در روسیه و چین از کلرید بنزالکونیوم به عنوان پیشگیری از بارداری استفاده می شود . قرص ها از طریق واژن وارد می شوند یا ژل استفاده می شود و در نتیجه باعث پیشگیری از بارداری اسپرم کش می شود. این یک روش ناکام نیست و می تواند باعث تحریک شود.

زنبورداری

در زنبورداری برای درمان بیماریهای پوسیده بچه جوجه استفاده می شود.

عوارض جانبی

اگرچه از نظر تاریخی کلرید بنزالکونیوم به عنوان یک ماده نگهدارنده در فرآیندهای چشم پزشکی همه جا وجود داشته است ، اما سمیت چشم و خاصیت تحریک کننده آن همراه با تقاضای مصرف کننده ، شرکت های دارویی را بر آن داشته است که تولید داروهای بدون مواد نگهدارنده را افزایش دهند یا مواد نگهدارنده را جایگزین کلرید بنزالکونیوم کنند. که آسیب کمتری دارند.

بسیاری از فرمولاسیون های استنشاقی و اسپری بینی که به صورت انبوه به بازار عرضه شده اند ، حاوی کلرید بنزالکونیوم به عنوان یک ماده نگهدارنده هستند ، علی رغم شواهد قابل توجهی که می تواند بر حرکت مژگانی ، پاکسازی موکوسیلیاری ، بافت شناسی مخاط بینی ، عملکرد نوتروفیل انسان و واکنش لکوسیت ها به التهاب موضعی تأثیر منفی بگذارد. اگرچه برخی از مطالعات هیچ ارتباطی بین استفاده از کلرید بنزالکونیوم در غلظت های زیر 1/0٪ در اسپری های بینی و رینیت ناشی از دارو پیدا نکرده اند، دیگران توصیه کرده اند که از کلرید بنزالکونیوم در اسپری های بینی خودداری شود. در ایالات متحده ،استروئیدی بینی آماده سازی که عاری از بنزالکونیم کلرید هستند عبارتند از بودزونید ، تریامسینولون ، دگزامتازون ، و Beconase و Vancenase اسپری های آئروسل.

کلرید بنزالکونیوم در غلظت های معمول استفاده شده باعث تحریک بافت های گوش میانی می شود. سمیت گوش داخلی نشان داده شده است.

تماس شغلی با کلرید بنزالکونیوم با ایجاد آسم ارتباط دارد. در سال 2011 ، یک آزمایش بالینی بزرگ برای ارزیابی اثرات ضد عفونی کننده دست بر اساس مواد مختلف فعال در جلوگیری از انتقال ویروس در بین دانش آموزان ، به منظور نادیده گرفتن ضد عفونی کننده های مبتنی بر کلرید بنزالکونیوم به دلیل نگرانی های ایمنی ، دوباره طراحی شد.

کلرید بنزالکونیوم از دهه 1940 به عنوان یک نگهدارنده دارویی و ضد میکروبی مورد استفاده معمول قرار گرفته است. در حالی که مطالعات اولیه خواص خورنده و تحریک کننده کلرید بنزالکونیوم را تأیید می کردند ، اما بررسی اثرات سو into و بیماری های مرتبط با آن ، کلرید بنزالکونیوم فقط طی 30 سال گذشته ظاهر شده است.

کلرید بنزالکونیوم یک پوست انسان و تحریک شدید چشم است. این ماده مسموم تنفسی ، مسموم کننده سیستم ایمنی ، مسمومیت دستگاه گوارش و مسمومیت عصبی است. 

فرمولاسیون کلرید بنزالکونیوم برای استفاده مصرف کننده محلول های رقیق است. محلول های غلیظ برای انسان سمی هستند ، در صورت مصرف داخلی و در حجم کافی باعث خوردگی / تحریک پوست و مخاط می شوند و باعث مرگ می شوند. 0.1٪ حداکثر غلظت کلرید بنزالکونیوم است که باعث تحریک اولیه روی پوست دست نخورده نمی شود و به عنوان یک ماده حساس کننده عمل نمی کند.

مسمومیت با کلرید بنزالکونیوم در ادبیات شناخته شده است. یک مطالعه موردی در سال 2014 که جزئیات مربوط به بلعنده کشنده تا 8/1 اونس (240 میلی لیتر) کلرید 10٪ بنزالکونیوم در یک مرد 78 ساله را شامل می شود ، همچنین شامل خلاصه ای از گزارشات موردی است که در حال حاضر از مصرف کلرید بنزالکونیوم منتشر شده است. در حالی که اکثر موارد ناشی از سردرگمی در محتوای ظروف بود ، یک مورد رقت نادرست داروخانه از کلرید بنزالکونیوم را به عنوان علت مسمومیت دو نوزاد ذکر می کند. در سال 2018 یک پرستار ژاپنی دستگیر شد و پذیرفت که تقریباً 20 بیمار را در بیمارستان در یوکوهاما با تزریق کلرید بنزالکونیوم در کیسه های قطره ای داخل وریدی مسموم کرده است.

مسمومیت با کلرید بنزالکونیوم حیوانات خانگی خانگی در نتیجه تماس مستقیم با سطوح تمیز شده با مواد ضد عفونی کننده با استفاده از کلرید بنزالکونیوم به عنوان یک ماده فعال شناخته شده است.

فعالیت بیولوژیکی

بیشترین فعالیت کششی با مشتقات C12 dodecyl و C14 میریستیل آلکیل همراه است. تصور می شود مکانیسم عملکرد باکتری کش / میکروب کش به دلیل بر هم خوردن فعل و انفعالات بین مولکولی باشد. این می تواند باعث جداسازی لایه های دو لایه لیپیدی غشای سلولی شود ، که کنترل نفوذ پذیری سلولی را به خطر می اندازد و باعث نشت محتوای سلولی می شود. سایر مجتمع های زیست مولکولی درون سلول باکتریایی نیز می توانند تجزیه شوند. آنزیم ها، که طیف گسترده ای از فعالیت های سلولی تنفسی و متابولیکی را به خوبی کنترل می کند ، به ویژه در معرض غیرفعال شدن است. فعل و انفعالات بین مولکولی بحرانی و ساختارهای سوم در چنین سیستم های بیوشیمیایی بسیار خاصی می تواند به راحتی توسط سورفاکتانت های کاتیونی مختل شود.

محلول های کلرید بنزالکونیوم عوامل بیوساید سریع و با مدت زمان عمل متوسط ​​هستند. آنها در برابر باکتریها و برخی ویروس ها ، قارچ ها و پروتوزوئاها فعال هستند. اسپورهای باکتریایی مقاوم در نظر گرفته می شوند. محلول ها با توجه به غلظت آنها باکتریواستاتیک یا باکتری کش هستند. باکتری های گرم مثبت به طور کلی حساس تر از باکتری های گرم منفی هستند . فعالیت آن در لحظه درمان به غلظت سورفاکتانت و همچنین به غلظت باکتری (تلقیح) بستگی دارد. فعالیت تا حد زیادی تحت تأثیر pH قرار نمی گیرد ، اما در دماهای بالاتر و مدت زمان طولانی قرار گرفتن در معرض به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

بنزالکونیوم

در یک مطالعه در سال 1998 با استفاده از پروتکل FDA ، یک ضد عفونی کننده غیر الکلی با کلرید بنزالکونیوم به عنوان ماده فعال از استانداردهای عملکرد FDA برخوردار بود ، در حالی که Purell ، یک ضد عفونی کننده محبوب بر پایه الکل ، این کار را نکرد. این مطالعه که توسط توسعه دهنده ، تولید کننده و بازاریاب برجسته داروهای ضد میکروبی موضعی مبتنی بر ترکیبات آمونیوم کواترنر انجام شده و گزارش شده است ، نشان داد که ضد عفونی کننده پایه کلرید بنزالکونیوم خود پس از استفاده مکرر ، عملکرد بهتری نسبت به ضد عفونی کننده دست مبتنی بر الکل دارد.

پیشرفت در کیفیت و اثربخشی کلرید بنزالکونیوم در ضد عفونی کننده های دست غیر الکلی ، نگرانی CDC را در مورد باکتری های گرم منفی برطرف کرده است ، اگر محصولات موثر در برابر گرم منفی ، به ویژه متالیو-بتا-لاکتاماز دهلی نو و 1 سایر باکتریهای مقاوم به آنتی بیوتیک.

فرمولاسیون های جدیدتر با استفاده از بنزالکونیوم مخلوط با مشتقات مختلف آمونیوم کواترنر می تواند برای گسترش طیف بیوسید و افزایش اثربخشی محصولات ضد عفونی بر پایه بنزالکونیوم استفاده شود. از تکنیک های فرمولاسیون برای تأثیر بسیار زیاد در افزایش فعالیت ویروس کش ضد عفونی کننده های مبتنی بر آمونیوم ربع مانند ویروسید 100 تا خطرات عفونت عادی مراقبت های بهداشتی مانند هپاتیت و HIV استفاده شده است .  استفاده از مناسب مواد جانبی همچنین می توانید تا حد زیادی افزایش طیف، عملکرد و پاک کنندگی و جلوگیری از غیر فعال کردن تحت شرایط استفاده. فرمولاسیون همچنین می تواند به کمترین میزان غیرفعال سازی محلول های بنزالکونیوم در حضور آلودگی های آلی و غیر آلی کمک کند.

تخریب

تخریب کلرید بنزالکونیوم به دنبال مراحل زدایی متوالی ، دی آلکیلاسیون و دمتیلاسیون تولید بنزیل کلراید ، آلکیل دی متیل آمین ، دی متیل آمین ، آلکان با زنجیره بلند و آمونیاک انجام می شود. واسطه، محصولات عمده، جزئی و می توانید پس از آن را به CO شکسته شود 2 ، H 2 O، NH 3 ، و Cl -. اولین مرحله برای تجزیه بیولوژیکی BAC شکافت یا تقسیم زنجیره آلکیل از نیتروژن چهارم است همانطور که در نمودار نشان داده شده است. این کار با انتزاع هیدروژن از زنجیره آلکیل با استفاده از یک رادیکال هیدروکسیل منجر به یک رادیکال کربن محور انجام می شود. این منجر به تولید بنزیل دی متیل آمین به عنوان اولین واسطه و دودکانال به عنوان محصول اصلی می شود.

از اینجا می توان با استفاده از فرآیند فنتون ، بنزیل دی متیل آمین به اسید بنزوئیک اکسید کرد . گروه تری متیل آمین موجود در دی متیل بنزیلامین را می توان شکافت و بنزیلی تشکیل داد که می تواند بیشتر به اسید بنزوئیک اکسید شود . بنزوئیک اسید استفاده هیدروکسیلی (اضافه کردن یک گروه هیدروکسیل) به شکل اسید P-hydroxybenzoic . بنزیل دی متیل آمین می تواند با انجام متیلاسیون دو بار به آمونیاک تبدیل شود ، که هر دو گروه متیل را از بین می برد و به دنبال آن دیبنزیلاسیون می شود و گروه بنزیل را با استفاده از هیدروژناسیون از بین می برد. نمودار نشان دهنده مسیرهای پیشنهادی تخریب زیستی BAC برای هر دو منطقه آبگریز و آبدوست سورفاکتانت است. از آنجا که کلرید استئارآلکونیوم نوعی BAC است ، فرایند تجزیه بیولوژیکی نیز باید به همان شیوه انجام شود.

مقررات

کلرید بنزالکونیوم به عنوان یک ماده فعال ضد عفونی کننده در طبقه سوم توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) طبقه بندی می شود . هنگامی که “داده های موجود برای طبقه بندی ایمن و م insثر کافی نیستند و آزمایش بیشتری لازم است” ، مواد تشکیل دهنده در گروه III طبقه بندی می شوند. اجازه می دهد تا مطالعه مداوم و ارائه داده های اضافی ایمنی و اثربخشی لازم برای تعیین “در مورد اینکه آیا این معیارهای استفاده در ضد عفونی کننده دست OTC را دارد یا خیر ، اما آژانس اعلام کرد که قصد ندارد اقدامی برای حذف دست مبتنی بر کلرید بنزالکونیوم انجام دهد مواد ضد عفونی کننده از بازار. تصدیق می شود که اطلاعات بیشتری در مورد ایمنی ، کارایی و اثربخشی آن مورد نیاز است ، به ویژه در رابطه با:

 • مطالعات فارماکوکینتیک انسانی ، از جمله اطلاعات مربوط به متابولیت های آن
 • مطالعات مربوط به جذب ، توزیع ، متابولیسم و ​​دفع حیوانات
 • داده هایی برای کمک به تعریف اثر فرمولاسیون بر جذب پوستی
 • سرطان زایی
 • مطالعات سم شناسی رشد و تولید مثل
 • اثرات بالقوه هورمونی
 • ارزیابی پتانسیل توسعه مقاومت باکتریایی
 • خطرات استفاده از آن به عنوان یک روش پیشگیری از بارداری
  در سپتامبر 2016 ، FDA ممنوعیت نوزده ماده تشکیل دهنده صابون های ضد باکتری مصرف کننده را به دلیل کمبود شواهد در مورد ایمنی و اثربخشی اعلام کرد. ممنوعیت استفاده از سه ماده اضافی ، از جمله کلرید بنزالکونیوم ، برای انجام مطالعات در حال انجام به تعویق افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *