اسید آسکوربیک چیست؟ | همه چیز درباره (ویتامین C – ث)99

اسید اسکوربیک – ویتامین C که به اسید اسکوربیک و آسکوربات نیز معروف است ، ویتامینی است که در غذاهای مختلف یافت می شود و به عنوان مکمل غذایی به فروش می رسد . برای پیشگیری و معالجه بیماری اسکوربوت استفاده می شود . اسید آسکوریک یک ماده مغذی ضروری است که در ترمیم بافت و تولید آنزیمی انتقال دهنده های عصبی خاص نقش دارد . برای عملکرد چندین آنزیم مورد نیاز است و برای عملکرد سیستم ایمنی بدن مهم است. اسید آسکوربیک همچنین می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان استفاده شود.

اسید آسکوربیک

برخی شواهد نشان می دهد که استفاده منظم از مکمل های اسید آسکوربیک ممکن است مدت زمان سرماخوردگی را کاهش دهد، اما به نظر نمی رسد که مانع از عفونت شود. مشخص نیست که آیا مصرف مکمل ها بر خطر سرطان، بیماری های قلبی عروقی یا زوال عقل تأثیر می گذارد. ممکن است از طریق دهان یا تزریق مصرف شود.

ویتامین C (اسید آسکوربیک) به طور کلی به خوبی در بدن تحمل و هضم می شود می شود. دوزهای زیاد ممکن است باعث ناراحتی دستگاه گوارش، سردرد ، مشکل خواب و برافروختگی پوست شود. دوزهای طبیعی در دوران بارداری بی خطر هستند. موسسه پزشکی ایالات متحده توصیه نمی کند که دوزهای زیادی مصرف شود.

اسید آسکوربیک (ویتامین C) در سال 1912 کشف شد ، در سال 1928 جدا شد و در سال 1933 ، اولین ویتامین بود که تولید شیمیایی شد. این دارو در فهرست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی ، ایمن ترین و موثرترین داروهای مورد نیاز در یک سیستم بهداشتی است  اسید آسکوربیک به عنوان یک داروی ارزان قیمت و عمومی و بدون نسخه در دسترس است. تا حدودی به کشف آن، آلبرت زنت-گیورگی و والتر نورمن هاورث سال 1937 اهدا شد جایزه نوبل در فیزیولوژی و پزشکی و شیمی، به ترتیب. غذاهای حاوی اسید آسکوربیک شامل مرکبات، کیوی، گواوا، کلم بروکلی، جوانه بروکسل ، فلفل دلمه ای و توت فرنگی است. نگهداری طولانی مدت یا پخت و پز ممکن است باعث کاهش اسید آسکوربیک در غذاها شود.

شرکت اروند شیمی دز، فروشنده اسید آسکوربیک (ویتامین C) است. جهت خرید می توانید با شماره تماس های 09125542864 و 02177122401 تماس بگیرید. برای تماس از طریق واتس اپ از طریق لینک و دکمه زیر استفاده کنید.

تماس از طریق واتس اپ

زیست شناسی

اهمیت

اسید آسکوربیک که آن را به عنوان اسید آسکوربیک هم می شناسیم، یک ماده مغذی ضروری برای حیوانات خاص از جمله انسان است. اصطلاح ویتامین C چند شامل vitamers که دارای فعالیت اسید آسکوربیک در حیوانات است. نمک های آسکوربات مانند آسکوربات سدیم و آسکوربات کلسیم در برخی مکمل های غذایی استفاده می شود. اینها پس از هضم ، آسکوربات آزاد می کنند. آسکوربات و اسید اسکوربیک هر دو به طور طبیعی در بدن وجود دارند ، زیرا فرم ها با توجه به pH تبدیل می شوند . اشکال اکسیده شده از مولکول مانند اسید دهیدرواسکوربیک با عوامل احیا کننده دوباره به اسید اسکوربیک تبدیل می شود.

ویتامین C اسید آسکوربیک به عنوان یک فاکتور در بسیاری از واکنشهای آنزیمی در حیوانات (و انسان) عمل می کند که واسطه انواع عملکردهای بیولوژیکی ضروری است ، از جمله ترمیم زخم و سنتز کلاژن . در انسان ، کمبود اسید آسکوربیک منجر به اختلال در تولید کلاژن می شود و در بروز علائم شدیدتر اسکوربوت نقش دارد. یکی دیگر از نقش های بیوشیمیایی اسید آسکوربیک این است که با اهدای الکترون به واکنش های مختلف آنزیمی و غیر آنزیمی به عنوان یک آنتی اکسیدان (یک عامل کاهنده ) عمل می کند. با این کار اسید آسکوربیک به حالت اکسید شده تبدیل می شود – یا به صورت اسید هیدرواسکوربیک یااسید دهیدرواسکوربیک . این ترکیبات را می توان با مکانیسم های آنزیمی وابسته به گلوتاتیون و NADPH به حالت کاهش یافته بازگرداند.

در گیاهان، اسید آسکوربیک است بستر برای آسکوربات پراکسیداز . این آنزیم با استفاده از آسکوربات با تبدیل آن به آب (H 2 O) و اکسیژن ، پراکسید هیدروژن اضافی (H 2 O 2 ) را خنثی می کند.

کمبود 

سطح سرم اشباع در نظر گرفته می شود و با مصرف مقادیر مکمل بالاتر از مقدار توصیه شده غذایی ، در> 65 میکرومول در لیتر (1.1 میلی گرم در دسی لیتر) بدست می آید. کافی به عنوان 50 میکرومول در لیتر ، هیپویتامینوز در 23 میکرومول در لیتر و کمبود آن در 4/11 میکرومول در لیتر تعریف شده است.  برای افراد ≥20 ساله ، داده های حاصل از نظرسنجی NHANES 2003-04 ایالات متحده ، میانگین و متوسط ​​غلظت سرمی 49.0 و 54.4 میکرومول در لیتر را نشان داد. درصد افرادی که کمبود گزارش شده اند 7.1٪ بوده است.

اسکوربوت یک بیماری است که از کمبود اسید آسکوربیک ناشی می شود. بدون اسید آسکوربیک، کلاژن ساخته شده توسط بدن برای انجام عملکرد خود بسیار ناپایدار است و چندین آنزیم دیگر در بدن به درستی عمل نمی کنند. اسکوربوت با لکه های روی پوست و خونریزی در زیر پوست ، لثه های اسفنجی ، رشد موی “چوب پنبه” و ترمیم ضعیف زخم مشخص می شود. ضایعات پوستی به وفور در ران و پاها دیده می شود و فرد مبتلا به بیماری رنگ پریده به نظر می رسد ، احساس افسردگی می کند و تا حدی بی حرکت است. در اسكوربوت پیشرفته زخم های باز ، ترمیمی ، از دست دادن دندان ها ، ناهنجاری های استخوانی و در نهایت مرگ وجود دارد. بدن انسان می تواند فقط مقدار مشخصی از اسید آسکوربیک را ذخیره کند  و بنابراین اگر مواد تازه مصرف نشود ، ذخیره بدن تخلیه می شود.

مطالعات قابل توجه انسانی درباره رژیم غذایی اسکوربوت ناشی از تجربی ، در اواخر دهه 1960 تا 1980 بر روی مخالفان وظیفه در طی جنگ جهانی دوم در انگلیس و زندانیان ایالت آیووا انجام شد. مردان در مطالعه زندان اولین علائم اسکوربوت را حدود چهار هفته پس از شروع رژیم بدون اسید آسکوربیک مشاهده کردند ، در حالی که در مطالعه قبلی انگلیس ، شش تا هشت ماه مورد نیاز بود ، احتمالاً به دلیل پیش بارگیری این گروه با 70 mg / day مکمل به مدت شش هفته قبل از تغذیه رژیم اسکوربوتیک. در مردان در هر دو مطالعه میزان اسید اسکوربیک خون در آنها بسیار کم بود و نمی توان آنها را با دقت در زمان بروز علائم اسکوربوت اندازه گیری کرد. این مطالعات هر دو گزارش دادند که تمام علائم واضح اسکوربوت می تواند با مکمل فقط 10 میلی گرم در روز کاملاً برطرف شود

شرکت اروند شیمی دز، فروشنده اسید آسکوربیک (ویتامین C) است. جهت خرید می توانید با شماره تماس های 09125542864 و 02177122401 تماس بگیرید. برای تماس از طریق واتس اپ از طریق لینک و دکمه زیر استفاده کنید.

تماس از طریق واتس اپ

موارد استفاده

اسید آسکوربیک نقش تعیین کننده ای در درمان اسکوربوت دارد که بیماری ناشی از کمبود اسید آسکوربیک است. فراتر از آن ، نقشی در اسید آسکوربیک به عنوان پیشگیری یا درمان بیماری های مختلف مورد بحث نیست ، و بررسی ها نتایج متناقضی را گزارش می دهند. یک بررسی کاکرین در سال 2012 هیچ اثری از مکمل اسید آسکوربیک بر میزان مرگ و میر کلی گزارش نکرد. این دارو در فهرست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی، ایمن ترین و موثرترین داروهای مورد نیاز در یک سیستم بهداشتی است .

بیماری اسکوربوت ناشی از کمبود اسید آسکوربیک است و می توان با غذاهای حاوی اسید آسکوربیک یا مکمل های غذایی از این بیماری پیشگیری و درمان کرد. قبل از بروز علائم حداقل یک ماه کم و بدون اسید آسکوربیک طول می کشد. علائم اولیه بیماری بی حالی و بی حالی ، پیشرفت به سمت تنگی نفس ، درد استخوان ، خونریزی لثه ، حساسیت به کبودی ، ترمیم ضعیف زخم و در نهایت تب ، تشنج و مرگ نهایی است. تا اواخر بیماری آسیب قابل برگشت است ، زیرا کلاژن سالم جایگزین کلاژن معیوب با اسید آسکوربیک می شود. درمان می تواند به صورت خوراکی یا با تزریق عضلانی یا داخل وریدی انجام شود.اسکوروی را بقراط می شناختنددر دوران کلاسیک نشان داده شد که این بیماری توسط مرکبات در یک آزمایش زودرس کنترل شده توسط جراح نیروی دریایی سلطنتی ، جیمز لیند ، در سال 1747 پیشگیری می شود و از سال 1796 برای همه خدمه نیروی دریایی سلطنتی آب لیمو صادر شده است.

عفونت

تحقیقات در مورد اسید آسکوربیک در سرماخوردگی به اثرات پیشگیری ، مدت و شدت تقسیم شده است. یک بررسی کاکرین که حداقل 200 میلی گرم در روز را بررسی می کرد نتیجه گرفت که اسید آسکوربیک که به طور منظم مصرف می شود در پیشگیری از سرماخوردگی موثر نیست. محدود کردن تجزیه و تحلیل به آزمایشاتی که حداقل از 1000 میلی گرم در روز استفاده می کنند ، هیچ منفی برای پیشگیری ندارد. با این حال ، مصرف اسید آسکوربیک به طور منظم باعث کاهش متوسط ​​مدت زمان 8٪ در بزرگسالان و 14٪ در کودکان و همچنین کاهش شدت سرماخوردگی می شود. متاآنالیز بعدی در کودکان نشان داد که اسید آسکوربیک برای پیشگیری به اهمیت آماری نزدیک شده و مدت زمان عفونت دستگاه تنفسی فوقانی را کاهش می دهد. زیرمجموعه آزمایشات در بزرگسالان گزارش داد که مصرف مکمل در سرماخوردگان ، اسکی بازان یا سربازان در شرایط زیر قطب شمال بروز سرماخوردگی را به نصف کاهش می دهد. زیرمجموعه دیگری از آزمایشات کاربردهای درمانی را مورد بررسی قرار داد ، به این معنی که اسید آسکوربیک شروع نمی شود مگر اینکه افراد شروع سرماخوردگی را احساس کنند. در این موارد ، اسید آسکوربیک تاثیری بر مدت و شدت آن نداشت. یک بررسی قبلی اظهار داشت که اسید آسکوربیک از سرماخوردگی جلوگیری نمی کند ، مدت زمان را کاهش می دهد ، شدت را کاهش نمی دهد. نویسندگان بررسی کاکرین به این نتیجه رسیدند که: عدم موفقیت در مصرف مکمل های اسید آسکوربیک در کاهش بروز سرماخوردگی در جمعیت عمومی نشان می دهد که مکمل های معمول اسید آسکوربیک توجیه پذیر نیست. tr آزمایش های منظم مکمل نشان داده اند که اسید آسکوربیک مدت زمان سرماخوردگی را کاهش می دهد ، اما این در چند آزمایش درمانی تکرار نشده است که انجام شده است با این وجود ، با توجه به تأثیر مداوم اسید آسکوربیک بر طول مدت و شدت سرماخوردگی در مطالعات مکمل منظم ، و هزینه کم و ایمنی ، ممکن است برای بیماران مبتلا به سرماخوردگی آزمایش ارزش آزمایش اسید آسکوربیک برای اسید آسکوربیک مفید باشد آنها “. اسید آسکوربیک با غلظت بالا به راحتی در سلولهای ایمنی توزیع می شود ، دارای فعالیتهای ضد میکروبی و سلولهای کشنده طبیعی است، ازدیاد لنفوسیت ها را تقویت می کند و در هنگام عفونت به سرعت مصرف می شود ، این نشان دهنده نقش برجسته ای در تنظیم سیستم ایمنی بدن است. غذایی اداره ایمنی اروپا پیدا شده است علت و رابطه اثر بین مصرف رژیم غذایی از اسید آسکوربیک و عملکرد سیستم ایمنی طبیعی در بزرگسالان و در کودکان زیر سه سال سن وجود دارد.

شرکت اروند شیمی دز، فروشنده اسید آسکوربیک (ویتامین C) است. جهت خرید می توانید با شماره تماس های 09125542864 و 02177122401 تماس بگیرید. برای تماس از طریق واتس اپ از طریق لینک و دکمه زیر استفاده کنید.

تماس از طریق واتس اپ

سرطان 

در مورد این سوال که آیا اسید آسکوربیک بر سرطان تأثیر دارد، دو روش وجود دارد. اول ، آیا در محدوده طبیعی دریافت رژیم غذایی بدون مکمل غذایی اضافی، آیا افرادی که اسید آسکوربیک بیشتری مصرف می کنند در معرض خطر کمتری برای ابتلا به سرطان هستند و اگر چنین است ، آیا یک مکمل خوراکی فواید مشابه دارد؟ دوم ، آیا برای افرادی که مبتلا به سرطان تشخیص داده می شوند ، آیا مقدار زیادی اسید اسکوربیک تجویز داخل وریدی ، می تواند سرطان را درمان کند ، اثرات سو سایر درمان ها را کاهش دهد و بنابراین بقا را طولانی کرده و کیفیت زندگی را بهبود می بخشد؟ یک بررسی کاکرین در سال 2013 هیچ مدرکی نشان نداد که مکمل اسید آسکوربیک خطر ابتلا به سرطان ریه را در افراد سالم یا افرادی که در معرض خطر زیاد ناشی از سیگار کشیدن یا قرار گرفتن در معرض آزبست هستند ، کاهش می دهد. دومین متاآنالیز هیچ تاثیری بر خطر سرطان پروستات نشان نداد. دو متاآنالیز اثر مکمل اسید آسکوربیک بر خطر سرطان روده بزرگ را ارزیابی کرد. یکی ارتباط ضعیفی بین مصرف اسید آسکوربیک و کاهش خطر پیدا کرد و دیگری هیچ تأثیری در مصرف مکمل ها نداشت. یک متاآنالیز 2011 نتوانست حمایتی برای پیشگیری از سرطان پستان با مکمل اسید آسکوربیک پیدا کند اما مطالعه دوم نتیجه گرفت که اسید آسکوربیک ممکن است با افزایش بقا در افرادی که قبلاً تشخیص داده شده اند ، همراه باشد.

 

اسید اسکوربیک

تحت عنوان داروی ارتومولکولی ، “اسید آسکوربیک داخل وریدی یک درمان سرطان کمکی بحث برانگیز است ، که به طور گسترده در تنظیمات آنتولوژی طبیعی و طبیعی استفاده می شود.”  با تجویز خوراکی ، کارایی جذب با افزایش مقادیر کاهش می یابد. تجویز وریدی این مسئله را دور می زند. با انجام این کار دستیابی به غلظتهای 5 تا 10 میلی مول در لیتر (میلی مول در لیتر) در پلاسما امکان پذیر است ، که بسیار بیشتر از حد تقریبی 0.2 میلی مول در لیتر خوراکی است.نظریه های مکانیسم متناقض است. در غلظت های زیاد بافت اسید اسکوربیک به عنوان یک پروکسیدان ، تولید پراکسید هیدروژن (H 2 O 2) توصیف می شود) برای از بین بردن سلولهای تومور همان ادبیات ادعا می کند که اسید اسکوربیک به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند ، در نتیجه اثرات سو ad شیمی درمانی و پرتودرمانی را کاهش می دهد .تحقیقات در این زمینه ادامه دارد ، اما در یک بررسی در سال 2014 نتیجه گیری شد: “در حال حاضر ، استفاده از اسید آسکوربیک داخل وریدی با دوز بالا [به عنوان یک عامل ضد سرطان] نمی تواند خارج از یک آزمایش بالینی توصیه شود.” یک بررسی در سال 2015 اضافه کرد: “هیچ مدرکی با کیفیت بالا وجود ندارد که نشان دهد مکمل آسکوربات در بیماران سرطانی یا اثرات ضد تومور شیمی درمانی را افزایش می دهد و یا سمیت آن را کاهش می دهد. شواهد اثرات ضد تومور آسکوربات به گزارش موارد و مشاهدات محدود بود. و مطالعات کنترل نشده.

شرکت اروند شیمی دز، فروشنده اسید آسکوربیک (ویتامین C) است. جهت خرید می توانید با شماره تماس های 09125542864 و 02177122401 تماس بگیرید. برای تماس از طریق واتس اپ از طریق لینک و دکمه زیر استفاده کنید.

تماس از طریق واتس اپ

بیماری قلبی عروقی

از سال 2017 هیچ مدرکی وجود ندارد که مصرف اسید آسکوربیک بیماری قلبی عروقی را کاهش دهد. یک بررسی در سال 2013 هیچ مدرکی نشان نداد که مکمل ویتامین آنتی اکسیدان خطر سکته قلبی ، سکته مغزی ، مرگ و میر قلبی عروقی یا مرگ و میر ناشی از تمام علل را کاهش می دهد (تجزیه و تحلیل زیرمجموعه آزمایشاتی را که فقط از اسید آسکوربیک استفاده می کردند ارائه نداد). در بررسی دیگری که در سال 2013 انجام شد ارتباط بین سطح بالاتری از اسید آسکوربیک در گردش خون یا اسید آسکوربیک در رژیم غذایی و کاهش خطر سکته مغزی مشاهده شد

در یک بررسی در سال 2014 ، اثر مثبت اسید آسکوربیک بر اختلال عملکرد اندوتلیال هنگامی که در دوزهای بیشتر از 500 میلی گرم در روز مصرف می شود ، یافت. اندوتلیوم لایه ای از سلول ها است که سطح داخلی رگ های خونی را پوشانده است.

عملکرد مغز

یک بررسی سیستماتیک در سال 2017 نشان داد که غلظت اسید آسکوربیک کمتری در افراد مبتلا به اختلال شناختی ، از جمله بیماری آلزایمر و زوال عقل ، در مقایسه با افراد با شناخت طبیعی وجود دارد. با این حال ، آزمایش شناختی متکی بر معاینه دولت کوچک ذهنی بود ، که فقط یک آزمایش عمومی شناخت است ، که نشان دهنده کیفیت کلی پایین تحقیق در ارزیابی اهمیت بالقوه اسید آسکوربیک بر شناخت در افراد عادی و کم توان است. مروری بر وضعیت مواد مغذی در افراد مبتلا به بیماری آلزایمر ، گزارش اسید آسکوربیک در پلاسمای پایین ، اما همچنین سطح فولات ، ویتامین B 12 و ویتامین E در خون پایین است .

سایر بیماریها

مطالعات بررسی اثرات دریافت اسید آسکوربیک بر خطر ابتلا به بیماری آلزایمر به نتایج متناقضی رسیده است. حفظ یک رژیم غذایی سالم احتمالاً مهمتر از مصرف مکمل برای دستیابی به سود بالقوه است. یک بررسی در سال 2010 هیچ نقشی برای مکمل اسید آسکوربیک در درمان آرتریت روماتوئید نشان نداد .  مکمل اسید آسکوربیک از پیشرفت آب مروارید وابسته به سن جلوگیری یا کند نمی کند .

عوارض جانبی

اسید آسکوربیک یک ویتامین محلول در آب است ، با رژیم غذایی اضافی که جذب نمی شود و مقدار زیادی از آن در خون به سرعت از طریق ادرار دفع می شود ، بنابراین سمیت حاد بسیار کمی را از خود نشان می دهد. بیش از دو تا سه گرم ممکن است باعث سوiهاضمه شود ، خصوصاً در صورت مصرف با معده خالی. با این حال ، مصرف اسید آسکوربیک به شکل آسکوربات سدیم و آسکوربات کلسیم ممکن است این اثر را به حداقل برساند. سایر علائم گزارش شده در دوزهای بزرگ شامل تهوع ، گرفتگی شکم و اسهال است. این تأثیرات به اثر اسمزی اسید آسکوربیک جذب نشده ای که از روده عبور می کند نسبت داده می شود. در تئوری ، مصرف زیاد اسید آسکوربیک ممکن است باعث جذب بیش از حد آهن شود. خلاصه ای از بررسی مکمل ها در افراد سالم این مشکل را گزارش نکرده است ، اما احتمال اینکه افراد مبتلا به هموکروماتوز ارثی تحت تأثیر قرار بگیرند را آزمایش نکرده است.

یک باور طولانی مدت در میان جامعه پزشکی اصلی وجود دارد که اسید آسکوربیک خطر سنگ کلیه را افزایش می دهد . “گزارش های تشکیل سنگ کلیه در ارتباط با مصرف بیش از حد اسید اسکوربیک فقط در افراد مبتلا به بیماری کلیوی محدود می شود”.  بررسی ها اظهار داشتند که “داده های مطالعات اپیدمیولوژیکی ارتباط بین مصرف بیش از حد اسید اسکوربیک و تشکیل سنگ کلیه در افراد به ظاهر سالم را پشتیبانی نمی کند” ،اگرچه یک آزمایش بزرگ چند ساله تقریباً دو مورد را گزارش کرده است – افزایش سنگ کلیه در مردان که به طور منظم مکمل اسید آسکوربیک مصرف می کنند، چند برابر می شود.

شرکت اروند شیمی دز، فروشنده اسید آسکوربیک (ویتامین C) است. جهت خرید می توانید با شماره تماس های 09125542864 و 02177122401 تماس بگیرید. برای تماس از طریق واتس اپ از طریق لینک و دکمه زیر استفاده کنید.

تماس از طریق واتس اپ

رژیم غذایی

سطوح پیشنهادی

توصیه های مربوط به مصرف اسید اسکوربیک توسط بزرگسالان توسط آژانس های مختلف ملی تنظیم شده است:

40 میلی گرم در روز: موسسه ملی تغذیه هند ، حیدرآباد
45 میلی گرم در روز یا 300 میلی گرم در هفته: سازمان بهداشت جهانی
80 میلی گرم در روز: شورای کمیسیون اروپا در مورد برچسب گذاری تغذیه
90 میلی گرم در روز (مردان) و 75 میلی گرم در روز (زنان): Health Canada 2007 ] 90 میلی گرم در روز (مردان) و 75 میلی گرم در روز (زنان): آکادمی ملی علوم ایالات متحده .
100 میلی گرم در روز: موسسه ملی بهداشت و تغذیه ژاپن.
110 میلی گرم در روز (مردان) و 95 میلی گرم در روز (زنان): سازمان ایمنی غذایی اروپا

در سال 2000 ، بخش دریافت مرجع رژیم غذایی آمریکای شمالی در مورد اسید آسکوربیک ، مقدار توصیه شده رژیم غذایی (RDA) را برای مردان بزرگسال به 90 میلی گرم در روز و برای زنان بزرگسال به میزان 75 میلی گرم در روز به روز کرد و سطح بالایی از میزان تحمل بالا (UL) را برای بزرگسالان تعیین کرد. 2000 میلی گرم در روز. در جدول RDA برای ایالات متحده و کانادا برای کودکان و زنان باردار و شیرده نشان داده شده است. برای اتحادیه اروپا ، EFSA توصیه های بالاتری را برای بزرگسالان و همچنین برای کودکان تعیین کرده است: 20 میلی گرم در روز برای سنین 1 تا 3 ، 30 میلی گرم در روز برای سنین 4-6 ، 45 میلی گرم در روز برای سنین 7 تا 10 سال ، 70 میلی گرم در روز برای سنین 11 تا 14 سال ، 100 میلی گرم در روز برای مردان در سنین 15 تا 17 سال ، 90 میلی گرم در روز برای زنان در سنین 15 تا 17 سال. برای بارداری 100 میلی گرم در روز ؛ برای شیردهی 155 میلی گرم در روز. از طرف دیگر ، هند توصیه های بسیار کمتری را تعیین کرده است: 40 میلی گرم در روز برای سنین 1 تا بزرگسال ، 60 میلی گرم در روز برای بارداری و 80 میلی گرم در روز برای شیردهی.بدیهی است که بین کشورها اتفاق نظر وجود ندارد.

افراد سیگاری و افراد در معرض دود سیگار سیگار نسبت به افراد غیر سیگاری سطح سرمی اسید آسکوربیک کمتری دارند. تصور این است که استنشاق دود باعث آسیب اکسیداتیو می شود و این ویتامین آنتی اکسیدان را تخلیه می کند. موسسه پزشکی آمریكا تخمین زد كه افراد سیگاری 35 میلی گرم بیشتر از افراد غیر سیگاری در روز به اسید آسکوربیک نیاز دارند ، اما به طور رسمی RDA بالاتر برای افراد سیگاری ایجاد نمی كنند. یک متاآنالیز رابطه معکوس بین دریافت اسید اسکوربیک و سرطان ریه را نشان داد ، اگرچه نتیجه گرفت که برای تأیید این مشاهده تحقیقات بیشتری لازم است.

مرکز ملی آمار بهداشت ایالات متحده برای ارزیابی سلامت و وضعیت تغذیه ای بزرگسالان و کودکان در ایالات متحده ، دو سالانه نظرسنجی ملی بهداشت و تغذیه (NHANES) را انجام می دهد. برخی از نتایج به عنوان آنچه در آمریکا می خوریم گزارش شده است. بررسی 2013-2014 گزارش داد که برای بزرگسالان 20 سال به بالا ، مردان به طور متوسط ​​83.3 میلی گرم در روز و زنان 75.1 میلی گرم در روز مصرف می کنند. این بدان معناست که نیمی از زنان و بیش از نیمی از مردان به RDA برای اسید آسکوربیک مصرف نمی شود. در همان نظرسنجی اعلام کرد که حدود 30 درصد از بزرگسالان گزارش شده که آنها یک مکمل غذایی اسید آسکوربیک یا مولتی ویتامین / مکمل معدنی مصرف که شامل اسید آسکوربیک بود و مصرف کل این افراد بین 300 تا 400 میلی گرم در روز بود.

در سال 2000 ، انستیتوی پزشکی آکادمی ملی علوم ایالات متحده سطح بالایی از میزان تحمل بالا (UL) را برای بزرگسالان 2000 میلی گرم در روز تعیین کرد. این مقدار به این دلیل انتخاب شد که آزمایشات انسانی اسهال و سایر اختلالات دستگاه گوارش را در مصرف بیش از 3000 میلی گرم در روز گزارش کرده بود. این کمترین میزان مشاهده شده-اثر سو Ad (LOAEL) بود ، به این معنی که سایر اثرات سوverse در مصرف بالاتر مشاهده شد. اروپا غذایی اداره ایمنی (EFSA) سوال ایمنی در سال 2006 بررسی و به این نتیجه رسیدیم این بود که شواهد کافی برای تنظیم یک UL برای اسید آسکوربیک وجود ندارد موسسه ملی بهداشت و تغذیه ژاپن همین سوال را در سال 2010 مورد بررسی قرار داد و همچنین به این نتیجه رسید که شواهد کافی برای تنظیم UL وجود ندارد.

برچسب گذاری مواد غذایی

برای اهداف برچسب خوراکی و مکمل های غذایی ایالات متحده ، مقدار یک وعده به عنوان یک درصد ارزش روز (٪ DV) بیان می شود. برای اهداف برچسب زدن به ویتامین C ، 100٪ ارزش روزانه 60 میلی گرم بود ، اما از 27 مه 2016 ، برای کاهش توافق با RDA ، به 90 میلی گرم تغییر یافت. رعایت مقررات به روز شده برچسب گذاری تا 1 ژانویه 2020 ، برای تولیدکنندگان با 10 میلیون دلار فروش سالانه مواد غذایی و تا 1 ژانویه 2021 برای تولیدکنندگان با فروش کمتر از 10 میلیون دلار سالانه مواد غذایی مورد نیاز بود. در طی شش ماه اول پس از تاریخ انطباق 1 ژانویه 2020 ، FDA قصد دارد با همکاری تولیدکنندگان برای برآورده کردن الزامات جدید برچسب “حقایق تغذیه” و در این مدت اقدامات اجرایی مربوط به این الزامات را متمرکز نخواهد کرد. جدولی از ارزش های روزانه بزرگسالان قدیم و جدید در منابع مرجع مصرف روزانه ارائه شده است .

مقررات اتحادیه اروپا ایجاب می کند که برچسب ها انرژی ، پروتئین ، چربی ، چربی اشباع ، کربوهیدرات ها ، قندها و نمک را اعلام کنند. مواد مغذی داوطلبانه ممکن است در صورت وجود مقدار قابل توجهی نشان داده شوند. به جای مقادیر روزانه ، مقادیر به عنوان درصد مصرف مرجع (RI) نشان داده می شوند. برای ویتامین C ، 100٪ RI در سال 2011 80 میلی گرم تعیین شد.

منابع 

غنی ترین منابع طبیعی اسید آسکوربیک میوه ها و سبزیجات است. این ویتامین به طور گسترده گرفته است مکمل غذایی و در شکل های مختلف در دسترس است، از جمله قرص، مخلوط نوشیدنی و در کپسول.

منابع گیاهی

وجود اسید آسکوربیک در هویج ، سیب ، مارچوبه گیلاس ، هلو پیاز، آواکادو، زردآلو ، آلو ، هندوانه زغال اخته ، انگور قره قاط گوجه فرنگی سیب زمینی ، خربزه عسل انبه کیوی ، کلم بروکلی فلفل دلمه ای سبز / فلفل دلمه ای لوگانبری ، توت قرمز ، جوانه بروکسل ابر ابر ، شاه توتلوگانبری ، توت قرمز ، جوانه بروکسل، پاپایا ، توت فرنگی پرتقال ، لیمو آناناس ، گل کلم طالبی، گریپ فروت ، تمشک و بیش از 10 گیاه دیگر شناخته شده است.

منابع حیوانی

غذاهای تهیه شده از حیوانات اسید آسکوربیک زیادی تأمین نمی کنند و آنچه وجود دارد ، به دلیل گرمای پخت و پز از بین می رود. به عنوان مثال ، جگر مرغ خام حاوی 17.9 میلی گرم در 100 گرم است ، اما سرخ شده ، محتوای آن به 2.7 میلی گرم در 100 گرم کاهش می یابد. تخم مرغ فاقد ویتامین C به صورت خام یا پخته است. ویتامین C در شیر مادر انسان با 5.0 میلی گرم در 100 گرم و 1/6 میلی گرم در 100 گرم در یک نمونه آزمایش شده از شیرخشک وجود دارد ، اما شیر گاو فقط 1.0 میلی گرم در 100 گرم دارد.

تهیه غذا

اسید آسکوربیک تحت شرایط خاص از نظر شیمیایی تجزیه می شود ، که بسیاری از آنها ممکن است در هنگام پخت غذا اتفاق بیفتد. غلظت اسید آسکوربیک در مواد غذایی مختلف متناسب با دمایی که در آن ذخیره می شود با گذشت زمان کاهش می یابد. پخت و پز می تواند محتوای اسید آسکوربیک سبزیجات را حدود 60٪ کاهش دهد ، احتمالاً به دلیل افزایش تخریب آنزیمی. زمان پخت طولانی تر ممکن است به این اثر اضافه کند.

یکی دیگر از دلایل از دست دادن اسید آسکوربیک در اثر مواد غذایی شستشو است ، که اسید آسکوربیک را به آب پخت و پز منتقل می کند و پس از آن تصفیه شده و مصرف نمی شود. کلم بروکلی ممکن است اسید آسکوربیک را در حین پخت و پز یا ذخیره بیش از بیشتر سبزیجات حفظ کند.

مکمل های اسید آسکوربیک

مکمل های غذایی اسید آسکوربیک به صورت قرص ، کپسول ، بسته های مخلوط نوشیدنی ، در فرمولاسیون های چند ویتامین / مواد معدنی ، در فرمول های آنتی اکسیدانی و به صورت پودر کریستالی موجود است. اسید آسکوربیک همچنین به برخی از آب میوه ها و نوشیدنی های آب میوه اضافه می شود. محتوای قرص و کپسول از 25 میلی گرم تا 1500 میلی گرم در هر وعده است. بیشترین ترکیبات مکمل مورد استفاده اسید اسکوربیک ، سدیم آسکوربات و آسکوربات کلسیم است. مولکول های اسید آسکوربیک همچنین می توانند به اسید چرب پالمیتات متصل شوند ، باعث ایجاد اسکوربیل پالمیتات یا در لیپوزوم ها شوند.

مقاله مرتبط: ساخارین چیست؟

تاریخچه

در سفر 1497 واسکو دا گاما ، اثرات درمانی میوه مرکبات شناخته شده بود. بعداً ، پرتغالی ها درختان میوه و سبزیجات را در سنت هلنا کاشتند ، نقطه توقف سفرهای خانگی از آسیا ، که کشتی های عبوری را پایدار نگه داشت.

مقامات بعضاً برای جلوگیری از بروز اسكوربوت در سفرهای طولانی دریایی ، غذای گیاهی را توصیه می كنند. جان وودال ، اولین جراح شرکت هند شرقی انگلیس ، استفاده از آبلیمو را به طور پیشگیرانه و درمانی در کتاب خود به نام همسر جراح در سال 1617 توصیه کرد . در سال 1734 ، یوهان باخستروم ، نویسنده هلندی ، عقیده راسخ داشت که “اسکوربوت فقط به دلیل پرهیز کامل از غذاهای تازه سبزیجات ، و سبزیجات است.

اسکوروی مدتها در طول سفرهای طولانی دریایی قاتل اصلی ملوانان بوده است. به گفته جاناتان لمب ، “در سال 1499 ، واسکو دا گاما 116 خدمه 170 نفره خود را از دست داد ؛ در سال 1520 ، ماژلان 208 نفر از 230 نفر را از دست داد ؛ … همه اینها عمدتا به دلیل بیماری اسکوربوت بود.

اولین تلاش برای ارائه مبانی علمی علت این بیماری توسط جیمز کشتی در نیروی دریایی سلطنتی ، جیمز لیند بود . در حالی که در دریای مه 1747، لیند برخی از اعضای خدمه با دو پرتقال و یک لیمو در هر روز، ارائه شده در علاوه بر این به جیره عادی، در حالی که دیگران در ادامه سیب ، سرکه ، اسید سولفوریک و یا آب دریا ، همراه با جیره عادی خود، در یکی از اولین آزمایش های کنترل شده جهان نتایج نشان داد که مرکبات از بیماری جلوگیری می کنند. لیند آثار خود را در سال 1753 در رساله اسکوربوت منتشر کرد.

نگه داشتن میوه تازه در کشتی گران بود ، در حالی که جوشاندن آن برای آب میوه امکان ذخیره آسان را داشت اما ویتامین را از بین می برد (به خصوص اگر در کتری های مسی جوشانده شود). 1796 بود که نیروی دریایی انگلیس آب لیمو را به عنوان ماده استاندارد در دریا تصویب کرد . در سال 1845 ، به جای آن در کشتی های هند غربی آب آهک تهیه شد و در سال 1860 در سراسر نیروی دریایی سلطنتی از آب آهک استفاده شد و باعث شد آمریکایی ها از لقب “limime” برای انگلیسی ها استفاده کنند. کاپیتان جیمز کوک قبلاً با بردن خدمه خود به جزایر هاوایی و بدون از دست دادن هیچ یک از افرادش در مورد عقب ، مزایای حمل “کروت ترش” را نشان داده بود. به همین دلیل، دریاسالار انگلیس به او مدال اعطا کرد.

نام ضد اسكوربوتيك در قرن هجدهم و نوزدهم براي غذاهايي كه از پيشگيري از بيماري اسكوربوت شناخته شده بودند ، استفاده مي شد. این غذاها شامل لیمو ، لیمو ، پرتقال ، کلم ترش ، کلم ، مالت و سوپ قابل حمل بود. در سال 1928 ، ویل هجلمور استفانسون ، انسان شناس قطب شمال كانادایی نشان داد كه اینوئیت ها از رژیم اسكوربوت در رژیم غذایی با گوشت عمدتاً خام خودداری می كنند. مطالعات بعدی در مورد رژیم های غذایی سنتی یوكون اول ملل ، دنه ، اینوئیت و متیس از شمال كانادا نشان داد كه مصرف روزانه اسید آسکوربیک آنها بین 52 تا 62 میلی گرم در روز است.

کشف

ویتامین C در سال 1912 کشف شد ، در سال 1928 جدا شد و در سال 1933 سنتز شد ، و این اولین ویتامین سنتز شده است. اندکی پس از آن Tadeus Reichstein موفق شد با استفاده از آنچه اکنون فرایند Reichstein نامیده می شود ، ویتامین را به صورت عمده تولید کند. این امر باعث تولید ارزان اسید آسکوربیک در سال 1934 شد. در سال 1934 هافمن – لا روشه اسید آسکوربیک مصنوعی را با نام تجاری Redoxon به ثبت رساند و شروع به عرضه آن به عنوان یک مکمل غذایی کرد.

در سال 1907 یک مدل حیوانی آزمایشگاهی که به شناسایی فاکتور ضد کوربوتیک کمک می کند ، توسط پزشکان نروژی Axel Holst و Theodor Fr wholich کشف شد ، که هنگام مطالعه بری بری کشتی ، به رژیم غذایی آزمایشی خود از خوکچه های هندی تغذیه می کرد و متعجب بود که پس از آن اسکوربوت به جای استفاده از بری بری خوشبختانه ، این گونه اسید آسکوربیک خود را تولید نکرد ، در حالی که موش ها و موش ها تولید می کنند. در سال 1912 ، بیوشیمی دان لهستانی ، کازیمیر فانک ، مفهوم ویتامین ها را ایجاد کرد. تصور می شد یکی از این عوامل ضد اسکوربوتیک باشد. در سال 1928 ، این به عنوان “C محلول در آب” نامیده می شد ، اگرچه ساختار شیمیایی آن مشخص نشده بود.

از سال 1928 تا 1932 ، تیم مجارستانی آلبرت Szent-Györgyi و Joseph L. Svirbely و تیم آمریکایی چارلز گلن کینگ ، عامل ضد اسکوربوتیک را شناسایی کردند. Szent-Györgyi اسید هگزورونیک را از غدد فوق کلیوی حیوانات جدا کرد ، و گمان کرد که این عامل ضد کوربوتیک باشد. در اواخر سال 1931 ، Szent-Györgyi آخرین اسید هگزورونیک حاصل از آدرنال را به Svirbely داد با این پیشنهاد که ممکن است این ماده ضد اسکوربوتیک باشد. در بهار سال 1932 ، آزمایشگاه کینگ این موضوع را اثبات کرد ، اما نتیجه را بدون دادن اعتبار به Szent-Györgyi منتشر کرد. این امر منجر به اختلاف نظر در مورد اولویت شد. در سال 1933 ، والتر نورمن هاورث از نظر شیمیایی ویتامین L را شناسایی كرداسید -hexuronic، اثبات این سنتز در سال 1933. هاورت و زنت-گیورگی پیشنهاد کرد که اسید L-hexuronic توان نام برد یک scorbic اسید، و از نظر شیمیایی L اسید -ascorbic، به افتخار از فعالیت آن در برابر اسکوربوت است. ریشه شناسی این اصطلاح از لاتین است ، “a-” به معنای دور ، یا دور از ، در حالی که -scorbic از لاتین قرون وسطی scorbuticus (مربوط به اسکوربوت) است ، با skyrbjugr نورس قدیم ، اسکوربوت فرانسوی ، scheurbuik هلندی و آلمانی سفلا scharbock . بخشی از این کشف ، Szent-Györgyi در سال 1937 اهدا شد.

در سال 1957، جی جی برنز نشان داد که برخی از پستانداران به اسکوربوت حساس هستند زیرا کبد آنها آنزیم l- gulonolactone oxidase ، آخرین زنجیره چهار آنزیمی که اسید آسکوربیک را سنتز می کند ، تولید نمی کند . اروین استون، بیوشیمیست آمریکایی اولین کسی که از اسید آسکوربیک به دلیل خواص نگهدارنده مواد غذایی استفاده می کند. وی بعداً این نظریه را مطرح كرد كه انسان دارای یك نوع جهش یافته از ژن رمزگذار l- gulonolactone oxidase است.

در سال 2008 ، محققان در دانشگاه مون پلیه کشف کردند که در انسان و سایر نخستیان ، گلبولهای قرمز سازوکاری را برای استفاده موثرتر از اسید آسکوربیک موجود در بدن با بازیافت اسید اکسید شده l- dehidroascorbic (DHA) به اسید اسکوربیک برای استفاده مجدد توسط بدن. مکانیسم موجود در پستانداران که اسید آسکوربیک خود را سنتز می کنند وجود ندارد.

یک فایل PDF در مورد اسید آسکوربیک

شرکت اروند شیمی دز، فروشنده اسید آسکوربیک (ویتامین C) است. جهت خرید می توانید با شماره تماس های 09125542864 و 02177122401 تماس بگیرید. برای تماس از طریق واتس اپ از طریق لینک و دکمه زیر استفاده کنید.

تماس از طریق واتس اپ

1 دیدگاه برای “اسید آسکوربیک چیست؟ | همه چیز درباره (ویتامین C – ث)99

  1. اشتراک‌ها: ساخارین چیست؟ | سیرتا پیاز ساخارین (مقاله مرجع)99|اروند شیمی - اروند شیمی دز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *